Vytvořeno: 30. 10. 2017 15:37 | Zveřejněno: 30. 10. 2017 15:37
Napsal Hajný R.

29.10.2017 – byla také naše obec “poctěna návštěvou“ vychru. Už už se zdálo, že se nám to vyhne, ale přec jen toho dost škod napáchalo. Celodenní práce jest pak shrnuta “jen“ do čtyč zásahů a to již klasicky silnice Mukařov-Želeč, Končiny, elektrická vedení a pravidelné průjezdy nejen naší obcí, ale i Sněhovem a Bobovem, kde jak známo jednotka není.

Celá pohotovost i s přípravou na tuto událost začala v sobotu navečír a konec nám byl oznámen v neděli v 19:30 hod. Děkuji všem občanům za pochopení a trpělivost, neboť jsme opravdu nemohli býti hned a všude. Též i dík členům – a nejen  těm co se zůčastnili, ale i kteří se chystali na pokračování po nás.

Vytvořeno: 22. 10. 2017 8:39 | Zveřejněno: 22. 10. 2017 8:39
Napsal Pivrnec Zdeněk
  V sobotu 14.září se náš Sbor zůčastnil každoroční akce Poslední hrejk, tentokrát konané na Malé Skále. Soutěž byla připravena pro čtyřčlenná družstva. První dva běželi od hasičárny pro vodu k Jizeře, další dva museli smotat rozhozené hadice zpět na základnu a dále pokračovaly topografické znalosti, natankování řidiče vozíku alko či nealko nápojem a projetí krásné osmičky, a to bez vylití naloženého kýble plného vody určeného k hrejknutí.
  Právě poslední úkol, což je hrejk na plechovku, se stal pro všechny Sbory velkým problémem. Ani jednomu z družstev se nepodařilo shrejknout plechovku ani napodruhé, tak se muselo znovu do Jizery. Dalším doplněním se podařilo mířit přesně všem, tak se jednalo pouze o čas a penalizace za špatně smotané hadice a za špatně určené topografické znaky.
  Nejlépe si se vším poradili kolegové z Dalešic, kteří obhájili pohár před Malou Skálou a Líšným. Naše družstvo skončilo po zásahu pátého člena diskvalifikací, tudíž čtvrtým místem. Skvěle připravená akce, plná dobré nálady, pivka a klobásek, za což moc děkujeme.
  Příští Poslední hrejk se bude konat u kolegů v Líšném.

za SDH  Pivrnec Zdeněk

hrejk 2017 2