Mít doma hasiče, to je výhra jen za určitých okolností. Jak zabezpečit přes prázdniny vaše domácnosti, abychom k vám nemuseli?

✅ Když na delší dobu opouštíte byt, tak zkontrolujte, zda jsou vypnuty všechny elektrické spotřebiče a zhasnuta všechna světla. Všechny spotřebiče, které nemusí být zapojeny, odpojte ze zásuvek. Nikdy nenechávejte spotřebiče v tzv. pohotovostním režimu. Televizory odpojte od antény. Doporučuje se vypnutí jističů pro světelný a zásuvkový okruh, ochráníte tak váš majetek před poškozením v případě úderu blesku nebo prudkého výkyvu napětí v síti.
✅ Zavřete všechna okna i dveře. Prudký déšť může způsobit škody nejen ve vašem bytě, ale může dojít i k protečení vody k sousedům. Silný vítr může způsobit rozbití skel v oknech.
✅ Na balkonech, terasách a zahradách nenechávejte volně položené předměty, zahradní nábytek, kusy plechu či květinové truhlíky, které by mohly při silném větru spadnout či odletět a někoho zranit.
✅ Pro zamezení havárie, např. v důsledku prasklé hadice u pračky či umyvadla, doporučujeme uzavřít přívod vody do bytu.
✅ Pro případ, že by v době vaší nepřítomnosti přeci jen došlo k nějaké nemilé nehodě, tak je dobré se domluvit se sousedem či známým a nechat u něj svůj aktuální kontakt a rezervní klíče. Hasiči tak budou moci rychleji zasáhnout a nebudou se muset dovnitř bytu dostávat násilím.

Mějte fajn léto! ☀️