mobil: 604 580 129

Email: velitel@hasici-mukarov.net

Rok 2018

Vytvořeno: 29. 7. 2018 21:14 | Zveřejněno: 29. 7. 2018 21:14
Napsal Jaroslav Vele

V sobotu 30.6. se uskutečnilo další DĚTSKÉ SPORTOVNÍ ODPOLEDNE na místním koupališti. 

     Tentokrát se celá tato událost, již od příprav, nesla v duchu IMPROVIZACE. Jelikož jsme malým sborem, tak aktivních členů máme velmi málo a vzhledem k tomu, že velká část z nás pracuje na směny, tak je jakákoliv podobná akce značně komplikovaná. Pověstnou třešničkou na dortu byla nenadálá hospitalizace našeho velitele Richarda Hajného v nemocnici v České Lípě. A to ještě nemělo být všemu špatném u zdaleka konec.                                             

     V pátek navečer, při přípravách a kontrole techniky, jsme zjistili, že naše stříkačka PS-12 má vodu v oleji a tudíž je provozu neschopná. Na řadu přišel mobilní telefon. A po vzoru jednoho přísloví - „proč chodit ke kováříčkovi, když můžeš ke kováři“, jsme zavolali o pomoc tomu nejvyššímu – starostovi OÚ Malá Skála, Michalovi Reslerovi. Poradil nám, abychom si půjčili stříkačku od SDH Sněhov a pokud by byly nějaké další potíže, tak abychom kontaktovali Petra Prokopa z SDH Malá Skála. Pan Stanislav Šmiraus z SDH Sněhov i přes to,že měl při pátečním večeru daleko důležitější činnosti, šel ochotně do hasičárny a stříkačku nám půjčil, za což mu patří velký dík. S nově nabytou mašinou jsme se vrátili na základnu a po její kontrole a doplnění provozních kapalin jsme se rozešli.                                                                                                   

      Sobotní dopoledne probíhala intenzivní příprava a vše se obešlo bez větších potíží, za což vděčíme i sv. Floriánovi, který nám „tam nahoře“ zajistil krásné počasí.                                     

Tak jako každý rok, by se nešlo obejít bez pomoci sponzorů. V první řadě děkujeme hlavnímu sponzorovi a to je již několik let MODELÁRNA LIAZ. Velký dík patří dlouholetým sponzorům, což jsou NADACE PRECIOSA a FIRMA ZIKUDA-vodohospodářské stavby. Další poděkování patří firmě SČVaK, která přijela se svým vodním barem, kde děti měli možnost ochutnat zdravé drinky a obdržely pěkné reklamní předměty, např.klobouky, pexesa, kelímky na pití a další. V neposlední řadě je třeba též poděkovat OÚ na Malé Skále a starostovi Michalu Reslerovi, SDH Malá Skála, SDH Sněhov, místnímu Sdružení a jednotce v Mukařově a firmě Ontex.                                                                                                                                      

       Na úvod sportovního odpoledne mělo být předáno ocenění několika členům SDH, ale firma BAUER i přes několik urgencí a následných slibů objednané odměny nedodala.    Úvodního slova a následného moderování celé akce se na jedničku chopil Borek Bryknar. Na začátku jsme pogratulovali Mílovi Bryknarovi k jeho životnímu jubileu a pak již započalo sportovní zápolení.                                                                                                             

  Soutěžní disciplíny jsou uzpůsobené tak, aby je zvládli i ti nejmenší, třeba i za pomoci rodičů či pořadatelů. Letos se nám podařilo mimo tradičních disciplín, jako je běh s proudnicí, šipky, motání hasičských hadic, hod na cíl, střelba ze vzduchovky, šašek, znalosti hasičské techniky, trefování kuželek hadicí, udělat dvě nové. Řezání dřeva ruční pilou a u již zmíněného vodního baru firmy SČVaK probíhal vědomostní test týkající se vody(úprava,složení,doprava atd).       Po ukončení soutěží se začali počítat výsledky a to je již tradičně čas na hasičský útok tříčlenných družstev. Přihlásilo se pět dětských a letos poprvé i tři družstva dospělých. Očekávalo se tedy i porovnání šikovnosti a rychlosti dospělých a juniorů. Ale osud opět zasáhl! Zapůjčená stříkačka vydržela pouze jeden útok a explodoval chladič! Vypadalo to, že je to definitivní konec. Protože nejen pro soutěže družstev, ale hlavně pro pěnu, kterou jsme letos poprvé měli dělat my, je stříkačka nutností. Po několika minutách zmaru šlo již vše ráz na ráz. Zkusili jsme kontaktovat Petra Prokopa z SDH Malá Skála a ten byl ochoten zajet na základnu a jejich mašinu nám zapůjčit.

Zatímco probíhalo vyhlašování výsledků, několik pořadatelů dojelo na Malou Skálu.

Po vynucené pauze jsme již nepokračovali v soutěži družstev a pustili jsme se rovnou do výroby pěny. Půjčená mašina fungovala úžasně a pěna se povedla. Ta ohromná radost dětí byla odměnou pro nás všechny a za tu námahu a starosti to stojí.

Na závěr děkujeme ještě jednou všem sponzorům, firmě SČVaK i za fotografie pořízené jejich profesionálním fotografem a všem kteří jakkoliv pomohli.

Prostě díky díky díky a v roce 2019 na schledanou.                                               J.V.

Kategorie: