Rok 2021

Vytvořeno: 21. 4. 2021 17:34 | Zveřejněno: 21. 4. 2021 17:34
   Po delší době zdravím jménem výboru naše příznivce. Jak se nám celý rok nepříznivá situace ohledně Covidu vyhýbala, tak jsme se zkrátka "viru" nevyhnuli, a zasáhl většinu vedení SDH. Jak jsme vloni dokázali být nad věcí a fungovat i pomáhat, tentokrát jsme se přesvědčili o tom, že v nákaze opravdu fungovat nelze.
   Nejzávažnější změnou v uplynulém období bylo odstoupení Richarda Hajného z funkce velitele jednotky ze zdravotních důvodů a vytíženosti ohledně starostování okrsku. Tuto funkci podstoupil dosavadní zástupce velitele Václav Bulva, který byl úředně pověřen i starostou OÚ. R.Hajnému děkujeme za práci kterou odvedl v naší jednotce i sboru a za aktivity, které nás zviditelnily. Zároveň děkujeme všem členům, kteří nás zastoupili při řešení hasičských záležitostí.

Ohledně plánovaných akcí:

- SVOZ ŠROTU:

proběhne, bude upřesněn. Jako v předchozích letech dostanou obyvatelé letáček do schránky. Z již známých důvodů nebude akce plakátována. Opět budeme svážet i elektrospotřebiče.

- ČIŠTĚNÍ POŽÁRNÍ NÁDRŽE:

proběhne, a budeme rádi za "každou ruku, která bude ku pomoci". Termín je směřován na červen, aby bylo možné se v době prázdnin osvěžit v čisté vodě. K tomu směřuje i předběžné oslovení ohledně pomoci při sekání trávy či úklidu prostranství. Zároveň s tím proběhne i čištění záložních zdrojů a propustí pod komunikacemi.

- PRÁCE NA SKLADU A ZÁZEMÍ POŽÁRNÍ NÁDRŽE:

budou pokračovat, s podporou Obecního úřadu. Jedná se o věc, která je naší prioritou. V tuto chvíli zatím stále chybí "fyzička", ale jak se z toho "vylížeme" :-) , budeme pokračovat.

- DĚTSKÉ ODPOLEDNE:

v letošním roce opět neproběhne v klasickém stylu. Jedná se o akci, která musí být dlouhodobě připravovaná, a bez sponzorů je takřka "neuskutečnitelná". Každopádně je v řešení náhradní akce pro děti, kdy by bylo možné nějaké zápolení dětí uskutečnit. Informace budou zveřejněny včas.
Kontakt na nového velitele jednotky:

Václav Bulva, tel.: 722 124 322, email  naleznete v  Kontaktech